ПрАТ «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5»,
Телефон: +38 (057) 372-10-29
                    +38 (057) 730-50-59
Факс:+38 (057) 731-42-98
Ел. пошта: mbox@tec5.kharkov.ua

Соціальна політика

Соціальна політика ПрАТ «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5» - це:

 • забезпечення гідного рівня доходів працівників підприємства, ветеранів праці й пенсіонерів;
 • своєчасні й повні розрахунки з бюджетами всіх рівнів;
 • спільне з Дергачівською (нині Харківською) районною державною адміністрацією створення й удосконалення системи соціальних послуг високої якості, розвиток соціальної інфраструктури;
 • організація й проведення культурних і спортивних суспільно-значимих заходів;
 • турбота про здоров'я співробітників ТЕЦ;
 • формування системи корпоративної культури;
 • відродження духовних і моральних цінностей, турбота про підростаюче покоління.

Соціальна політика ПрАТ «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5» спрямована на створення потужних мотиваційних стимулів, поліпшення соціальної сфери й добробуту працівників і реалізується через розвиток соціальних проектів і програм, що включають у себе надання можливостей медичного обслуговування й відпочинку працівників, проведення спортивних і культурних заходів.

Одним із пріоритетних напрямків соціальної політики є підтримка плідного співробітництва між працівниками в особі профспілкового комітету й керівництвом ПрАТ «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5», яке, крім встановлених законодавством та Галузевою угодою між Мінпаливенерго України й Профспілкою працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, надає наступні послуги, пільги й гарантії:

 • здійснення оплати лікування працівників підприємства (а при наявності фінансової можливості – членів їх родин, що знаходяться на їхньому утриманні) у медичних установах у випадках, що потребують госпіталізації;
 • оздоровлення в таборах відпочинку дітей працівників;
 • компенсація працівникам 70 % вартості путівок у санаторії та будинки відпочинку;
 • надання матеріальної допомоги на оздоровлення під час щорічних відпусток у розмірі середньомісячної заробітної плати;
 • надання одноразової грошової допомоги за багаторічну й сумлінну працю працівникам, які звільняються у зв'язку із виходом на пенсію або у зв'язку з інвалідністю;
 • добровільне накопичувальне страхування життя працівників (пенсійне страхування).

Отже, підприємство надає всім працівникам повний пакет соціальних послуг, передбачений законодавством України, а також ряд додаткових пільг, послуг, виплат соціального характеру.

Турбота про своїх співробітників є найважливішим напрямком соціальної політики, який сприяє стабільності й розвитку ХАРКІВСЬКОЇ ТЕЦ-5 в довгостроковій перспективі.

Вкладаючи матеріальні засоби в розвиток персоналу й активно використовуючи інструменти морального заохочення, підприємство має можливість не тільки уникнути плинності кадрів, але й залучати кращих фахівців на ринку й у цілому стимулювати ріст продуктивності праці.

Трудовий колектив - головне надбання ХАРКІВСЬКОЇ ТЕЦ-5 - складається із професіоналів високого класу. Ветерани ТЕЦ передають свій досвід молоді, продовжуються та створюються нові робочі та інженерні династії енергетиків. На підприємстві створено всі необхідні умови для продуктивної праці, підвищення кваліфікації, відпочинку та оздоровлення працівників.

Для надання медико-санітарної допомоги, першої допомоги при нещасних випадках і травмах, раптових захворюваннях, а також проведення профілактичної роботи в цехах на території ТЕЦ повний робочий день функціонує здоровпункт. У світлих, просторих приміщеннях є кабінет медичних оглядів, процедурний, стоматологічний та фізіотерапевтичний кабінети, функціонують апарати ультразвукового обстеження та ЕКГ. Тут працівники підприємства одержують необхідну амбулаторно-поліклінічну допомогу (у тому числі в умовах денного стаціонару).

Медичні працівники регулярно проводять вакцинацію від грипу в осінньо-зимовий період, надають першу медичну допомогу. У процедурному кабінеті можна виміряти тиск, зробити ін'єкції, масаж, інгаляцію і т.п. Стоматологічний кабінет здоровпункту, де пацієнтів приймає хірург-стоматолог, оснащений сучасним обладнанням. Усі структурні підрозділи підприємства мають «аптечки» з необхідними лікарськими засобами, які один раз на місяць перевіряються й поповнюються.


Особлива увага на підприємстві приділяється працюючим у шкідливих та небезпечних умовах праці - робочим цехів та дільниць. До них ставляться з особливою увагою, починаючи з видачі засобів індивідуального захисту й спецодягу, закінчуючи щоденними безкоштовними молочними продуктами.

У цій важливій справі особливу участь відіграє Служба охорони праці. Проведення інструктажів, контроль дотримання правил і норм охорони праці, обстеження стану будівель, споруд, устаткування, машин і механізмів, організація розслідування нещасних випадків на виробництві, розгляд скарг, що стосуються питань умов праці, – закон, якого неухильно дотримуються співробітники Служби охорони праці.

У селищі Солоницівка, де мешкає більшість працівників ТЕЦ, на території площею 2,3 гектара розташований власний спорткомплекс: футбольне поле, гімнастичний зал, басейн, тенісний корт.

Тут проводяться корпоративні свята, спортивні змагання, працюють секції з боксу, тенісу, футболу, волейболу, баскетболу, аеробіки, організована футбольна команда «Енергетик».


Дуже вдало й «смачно» керівництво ХАРКІВСЬКОЇ ТЕЦ-5 розв'язало питання харчування працівників. На першому поверсі адміністративного будинку розташовані кафетерій та їдальня, розрахована на 120 посадкових місць із просторою кухнею, посудомийною кімнатою, п'ятьма блоками та цехами для обробки продуктів харчування, підсобними приміщеннями, морозильною та низькотемпературною камерами для зберігання м'яса та м'ясних напівфабрикатів, а також овочів та молочних продуктів.

Кількість відвідувачів їдальні у день нараховує близько 150 осіб. До сніданку тут готові гарячі пиріжки, млинці, вареники, булочки. Від кількості блюд в обідньому меню, яке міняється щодня, відвідувачі у захваті: різноманітність перших страв, м'ясних і рибних блюд, салатів і закусок, домашня випічка, запіканки, соки, компоти. Працівники підприємства швидко оцінили переваги як меню, так і цін у цій їдальні.

За якістю обслуговування та красою інтер'єру вона не поступається міським ресторанам.

Їдальня, треба підкреслити, не єдине місце організації харчування на території ТЕЦ. Для оперативного персоналу та робітників, що займаються виробничою діяльністю, на 1-му поверсі котлотурбінного цеху працює буфет на 20 місць, де можна пообідати, випити кави, чаю з печивом, булочкою або тістечком.


У власній теплиці вирощуються квіти та овочева продукція – огірки, томати, перець, яка надходить до їдальні та подається до столу, а також реалiзується працівникам ТЕЦ за собівартістю.


Важливу роль у наданні соціальних послуг для працівників відіграє те, що до місця роботи, на територію ТЕЦ, з с. Солоницівка та з м. Харкова їх доставляють службовим транспортом.

Профспілковий комітет спільно з адміністрацією ПрАТ «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5» турбується не лише про умови праці та побутові умови персоналу – щорічно близько 250 працівників ТЕЦ отримують пільгові путівки (за 30 % вартості) в пансіонат «Крим» (сел. Партеніт) для оздоровлення.

Соціальна підтримка й розвиток персоналу дозволяє формувати привабливість підприємства для кваліфікованих кадрів, стабілізує колектив. Крім того, сприятливий корпоративний клімат сприяє формуванню позитивного суспільного іміджу, зміцненню ділової репутації ПрАТ «ХАРКІВСЬКА ТЕЦ-5».

Будівництво Харківської ТЕЦ-5 сприяло урбанізації Дергачівського (нині Харківського) району. Новобаварське водоймище розчищене і перетворене на рекреаційну зону. Навколо ТЕЦ окультурено майже 60 гектарів колишніх пустощів і боліт, висаджено більше 5 тисяч дерев і 3,5 тисяч кущів, відбудовано сучасними панельними будинками два селища (Солоницівка і Пісочин), в яких мешкають працівники станції, побудовано дитячий садок «Перлина».


В пам’ять колишнього Голови Правління Харківської ТЕЦ-5, Героя України, члена-кореспондента НАН України Г.К. Вороновського в сел. Солоницівка квітами та молодими деревами висаджено «Алею Вороновського».


За підтримки ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» у сел. Солоницівка зведений православний храм Успіння Пресвятої Богородиці, здійснено будівництво та реконструкцію Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва».